This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more

10 Best place to visit in Bierutów Poland

x

The Polska #3 - Spichlerz Kazuń, prawie jak Pałac

#Zamek #Twierdza #Pałac

Jadąc szosą S7 z Warszawy do Gdańska po nieco ponad trzydziestu kilometrach od opuszczenia stolicy mijamy Modlin - miejscowość znaną z lotniska oraz widocznego na prawym brzegu Wisły najdłuższego budynku Europy - mającego 2250 metrów długości koszarowca Twierdzy Modlin. Charakterystyczny budynek ze względu na jego rozmiary trudno jest przeoczyć, więc każdego dnia spoglądają na niego dziesiątki tysięcy pasażerów aut mknących po moście na Wiśle. W tym momencie, po drugiej stronie rzeki widoczne są jeszcze jedne, intrygujące ruiny.

Owa budowla, stojąca na brzegu samotnej wyspy, w miejscu łączenia się nurtów Wisły i Narwi, przyciąga wzrok swoimi rozmiarami. Widoczna jest jednak zaledwie przez kilkanaście sekund, i znika po chwili za nami. Wiele osób zastanawiało się z pewnością, co to takiego. Czyżby to jakiś zapomniany pałac magnacki?

Otóż nie. Tak jak Modlin nie jest miastem (tylko dzielnicą Nowego Dworu Mazowieckiego), tak tą zagadkową budowlą nie jest pałac, ale pochodzący z pierwszej połowy XIX wieku... spichlerz. Nie jest to jednak zwykły spichlerz! Budynek powstał w latach 1838-1844 na zlecenie Banku Polskiego jako magazyn zboża i innych surowców żywnościowych. Dwieście lat temu miejsce to, dzięki lokalizacji w sercu dwóch wielkich rzek (a jeżeli wliczyć Bug wpadający do Narwi kilkadziesiąt kilometrów wcześniej - to nawet trzech), było tak samo strategiczną autostradą komunikacyjną jak dziś leżąca opodal droga S7.

Już w XIX wieku budynek szczycił się mianem najpiękniejszej nowoczesnej architektury w Polsce. Jego neorenesansowa bryła wzbudzała zachwyt i podziw, uznawana była za jeden z rzadkich przykładów, że i w Polsce można! Pierwotną funkcję gospodarczą sprawował jednak jedynie przez kilkanaście lat. Już w w 1853 roku jego walory skusiły carskie władze by go odkupić i przekształcić na magazyny leżącej po drugiej stronie rzeki Twierdzy Modlin.

Twierdza praktycznie była rówieśnikiem spichlerza zbożowego, ale jej rozbudowa i rosnąca rola w planach Rosji Carskiej odnośnie budowy linii obronnych ziem Królestwa Polskiego, spowodowały, że zakup wielkiego magazynu stawał się priorytetem. Przepięknej urody, stojący na wyspie budynek połączony został z Twierdzą Modlin drewnianym mostem, którego wprawdzie już nie ma, ale pozostał po nim dwa filary oporowe widoczne po obu stronach Narwi. Tak więc budynek trafił na ponad 60 lat we władanie żołnierzy Cara.

Drugą młodość Kazuńskie magazyny przeżywały po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Zabudowania wraz z całą Twierdzą Modlin przejęło powstające Wojsko Polskie. To tutaj, o czym mało kto pamięta, swoją siedzibę miała pierwsza Szkoła Morska w której szkoliły się kadry powołanej dekretem Józefa Piłsudskiego Marynarki Wojennej. Marynarki, która miała tym trudniejsze zadanie, że... Polska nie miała dostępu do morza! Dostęp do Bałtyku uzyskaliśmy dopiero w 1920 roku.

Kazuń przebudowano w morskich kuźnię kadr. Specjalnie na potrzeby szkoły wybudowano przylegający do spichlerza wojskowy port rzeczny (obecnie w rękach prywatnych, ogrodzony i bez dostępu dla osób  z zewnątrz). Magazynowano tutaj jednak nie tylko sprzęt wodny, ale także saperski jako że w Modlinie powstała także szkoła tej broni.

We wrześniu 1939 roku budynek został kilkukrotnie zbombardowany z powietrza podczas oblężenia Modlina. W efekcie uległ prawie całkowitemu zniszczeniu, ale szkielety ścian wytrzymały i choć wnętrze uległo znacznej dewastacji i zawaleniu, to ściany zewnętrzne przetrwały. Po zakończeniu wojny pojawił się plan, by z odzyskanych z ruin cegieł odbudowywać Warszawę. Całe szczęście ten plan został zablokowany, ale zanim to się stało część zabudowań uległa rozbiórce. Całe zachodnie skrzydło - po którym dziś już praktycznie nie ma śladu poza niewielkim wzniesieniem porośniętym krzakami - zostało bezpowrotnie stracone.

Zabudowania magazynowe (wyglądające jak pałacowe!!!) nigdy nie doczekały się już odbudowy i z roku na rok popadały w coraz większą ruinę. Po latach szukania nowego właściciela władzom Nowego Dworu Mazowieckiego udało się sprzedać w 2010 roku budynek wraz z całą Twierdzą Modlin prywatnemu właścicielowi, który miał ogromne plany związane między innymi z pobliskim lotniskiem. Miał tu powstać nowoczesny kompleks hotelowo-konferencyjny z marinami, apartamentowcami i bogatą ofertą turystyczną.

Niestety minęło 11 lat a budynki popadają w coraz większą ruinę. Obecnie nie trwają tutaj żadne prace, nawet zabezpieczające. Budynek jest w stanie ruiny, która w każdej chwili może się zawalić. Dlatego nie polecamy jego odwiedzin inaczej niż z pewnej odległości. Wydaje się, że ostateczne zawalenie ścian zewnętrznych to tylko kwestia czasu - silniejszej burzy czy ostrej zimy. Nie znamy dnia ani godziny, gdy jadąc kolejny raz S7 z Warszawy do Gdańska nie zobaczymy już charakterystycznego budynku stojącego w miejscu, gdzie Narew i Wisła łączą swe wody.

Więcej:
x

Żary z lotu ptaka #1 4K

Music: Bensound.com
Dreams
Benjamin Tissot
x

Co to jest? cz. 02 #Tajemniczy #krzyż w centrum miasta. #Kościół Świętej Trójcy w Bierutowie

Co to jest? cz. 02 #Tajemniczy #krzyż w centrum miasta. #Kościół Świętej Trójcy w #Bierutowie
Co to jest? cz. 02 #Tajemniczy #krzyż w centrum miasta
Lubię Wrocław Radio Wrocław
Radio Wrocław przedstawia #Wrocław i #Dolny #Śląsk. Ciekawe i nietypowe #miejsca #konstrukcje oraz #przedmioty.
Co to jest ?
● Protestancki Kościół Świętej Trójcy w Bierutowie
● budowa: 1622-1631, twórca: Antoni Walter
● zbudowany na terenie bierutowskiego cmentarza
● po stronie wschodniej znajdował się ołtarz w formie tryptyku
● były tu przepiękne organy, ambona i liczne epitafia
● przetrwał wojnę w nienaruszonym stanie
● doprowadzony do ruiny w latach 60. XX w.
Kościół Świętej Trójcy w Bierutowie
Kościół został wybudowany w latach 1622-1631 przez księcia Henryka Wacława z Munsterbergów z inicjatywy Radcy bierutowskiego Ernesta Karniskiego. Jego budowniczym był Antoni Walter, który jednocześnie był pierwszą osobą pochowaną w obrębie kościoła po jego śmierci. Na dobrą sprawę budowy kościoła nigdy nie ukończono. Został postawiony na planie krzyża greckiego, co zresztą widać do dziś, z tą różnicą, że w kierunku zachodnim wydłużono go o jedno przęsło. U szczytu ścian przygotowano wsparcia pod murowane gotyckie sklepienia, co również bardzo dobrze widać współcześnie, jednak nigdy tych sklepień nie wykonano. Zdecydowano się przykryć go płaskim sufitem, nad którym wybudowano spadzisty dach kryty gontem. Miało być to rozwiązanie tymczasowe, ale przetrwało, aż do jego końca w latach 60. XX w. Uroczysta konsekracja kościoła miała miejsce w niedzielę Trójcy Św. 15 czerwca 1631 r.[2] Teoretycznie kościół miał być kościołem pogrzebowym, ale w praktyce stał się po prostu kolejnym kościołem miejskim. Wielokrotnie był nazywany kościołem polskim, gdyż odbywały się w nim także nabożeństwa w języku polskim. Podobno takiego określenia używano jeszcze na krótko przed II wojną światową[3].
Tymczasowy drewniany dach wielokrotnie poprawiano m.in w latach 1641-1642, kiedy to dobudowano drewnianą wieżyczkę z dzwonem. 31 maja 1931 r. świętowano uroczyście 300-lecie istnienia tego kościoła. Z tej też okazji został on generalnie odnowiony staraniem superintendenta Martina Sudergata.

Po stronie zachodniej na chórze muzycznym znajdowały się organy. Po stronie wschodniej znajdował się ołtarz w formie tryptyku. Pięć obrazów (centralny przedstawiający Ukrzyżowanie Pana Jezusa, oraz cztery znajdujące się w ruchomych skrzydłach: Pokłon Pasterzy, Modlitwa Chrystusa w Ogrójcu, Wniebowstąpienie i Zesłanie Ducha Świętego) składających się na niego po II wojnie światowej zastało wywiezione do kościoła św. Macieja we Wrocławiu. Cztery obrazy zostały wkomponowane w postaci otwieranych skrzydeł w inny ołtarz, którego centrum stanowi płaskorzeźba przedstawiająca upadek Pana Jezusa pod krzyżem. Ołtarz z płaskorzeźbą i czterema obrazami był na wyposażeniu kościoła św. Macieja we Wrocławiu w latach 1963 - 2002. W 2002 trafił do dyspozycji kardynała Henryka Gulbinowicza, który przekazał go do opactwa w Henrykowie.[4]. W 2017 został oddany do dyspozycji Burmistrza Bierutowa i przekazany do renowacji, po której w 2018 trafił do nawy bocznej kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bierutowie. Centralny obraz z ołtarza kościoła św. Trójcy przedstawiający Ukrzyżowanie Pana Jezusa znajduje się nadal w kościele św. Macieja we Wrocławiu.
W kościele była też ambona i szereg epitafiów. Kościół, podobnie jak pięć pozostałych bierutowskich świątyń przetrwał wojnę w nienaruszonym stanie, chociaż sam Bierutów został poważnie zniszczony przez Armię Czerwoną. Od początku swojego istnienia był kościołem protestanckim, gdyż w chwili jego budowy taka religia obowiązywała w całym księstwie.
Po drugiej wojnie światowej zaczęto go dewastować, grabić i profanować. Na początku lat 60. XX w. wskutek tych działań zamakający i niszczejący dach zapadł się do środka. Wówczas jego pozostałości rozebrano i w takim stanie zachował się do dziś.
Teren wokół kościoła to bierutowski cmentarz, który istniał na długo przed jego wybudowaniem. W roku 2005 ówczesny Burmistrz Bierutowa Grzegorz Michalak rozpoczął działania, których celem miało być przywrócenie należnego szacunku temu miejscu pochówku kolejnych pokoleń Bierutowian, jak i obiektowi kościoła, który w formie trwałej zabezpieczonej ruiny miał służyć plenerowym imprezom o poważnym charakterze, czekając w ten sposób na moment, kiedy zostanie odbudowany. Kościół został oczyszczony z porastających go wewnątrz i na koronie murów drzew. Ustawiono pamiątkowy obelisk oraz krzyż. Usunięto także piaskownice i zabawki znajdujące się na terenie było cmentarza. W ramach obelisku utworzono lapidarium składające się z zachowanych fragmentów przedwojennych nagrobków.
x

Bierutów. Organy Sauera opus 1498 z kościoła św Katarzyny w Bierutowie. Rok budowy 1934.

Organy Sauera, opus 1498 z kościoła św.Katarzyny w Bierutowie. Instrument ten wybudowano w roku 1934 dla kościoła św. Katarzyny w Bierutowie (wówczas Bernstadt), gdzie zamontowano go w istniejącej tam zabytkowej barokowej szafie organowej z pozytywem. W kościele tym w Bierutowie organy te pozostawały w latach 1934-1949.
W roku 1949 zdemontowano je z kościoła św. Katarzyny w Bierutowie i przewieziono do Inowrocławia. Zmontowano je tam w zupełnie innym kształcie w kościele św. Mikołaja, gdzie instrument ten znajduje się nadal. Przy okazji tej dyslokacji bezpowrotnie zniszczeniu uległa wspomniana wcześniej barokowa szafa organowa, w której instrument ten znajdował się jeszcze w Bierutowie.
x

Tak pięknie, tak blisko. Spot przyrodniczo - rekreacyjny Doliny Dobrej i Widawy.

Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa zaprasza do obejrzenia spotu, który jest zapowiedzią filmu promującego walory przyrodniczo-rekreacyjne swojego obszaru. Stowarzyszenie zrzesza dziesięć gmin: Długołęka, Czernica – powiat wrocławski, Dziadowa Kłoda, Dobroszyce, Oleśnica, Bierutów, Syców, Międzybórz – powiat oleśnicki, Wilków – powiat namysłowski, Jelcz-Laskowice – powiat oławski.

Produkcja spotu: STUDIO EMOTIONS /
Scenariusz i reżyseria: Studio Emotions
Zdjęcia: Studio Emotions
Montaż: Studio Emotions

Namysłów 2020 z lotu ptaka #2 | 4K 60 FPS [ULTRA HD]

Drugi film z przelotów nad Namysłowem, tym razem wyszło prawie 10 minut.. zapraszam do oglądania.

#Namysłów #dron #ultrahd #4k #60fps
_______
Zapraszam na

EN57 in Polen! / Mitfahrt Krakau - Auschwitz - Kattowitz | Vlog #39 (5/5)

Im Oktober 2022 unternahm ich mit Lucas eine große Reise nach Tschechien und im vierten Teil weiter nach Polen. Hier im fünften Teil fuhren wir mit dem berühmten polnischen Triebwagen im Nahverkehr: Den EN57. Wir fuhren mit solch einem von Polregio, welcher noch nahezu im Originalzustand war - und später mit einem modernisierten EN57 der Koleje Slaskie.
Auf dem Weg besuchten wir auch das Konzentrationslagen Auschwitz-Birkenau, in welchem im dritten Reich mehr als eine Millionen Menschen gefoltert und ermordet wurden.
Am Flughafen in Katowice hatten Lucas und ich die Möglichkeit nochmals ein ausführliches Fazit zur gesamten Reise aufzunehmen. Im Anschluss musste Lucas noch durch eine Tortur (Flugangst überwinden), aber schaut gerne selbst... :)


Link zu Teil 1 (Anreise):


Link zu Teil 2 (BR 628 in CZ):


Link zu Teil 3 (BR 163 & 460 in CZ):


Link zu Teil 4 (BR 614 in Polen / Krakau):


Dies ist Teil 5

Inhalt:
0:00 Rückblick
0:25 Einleitung Teil 5
2:25 Erster Zug des Tages
3:20 Schienenersatzverkehr
4:00 Doch noch EN57 :)
4:30 EN57 (Polregio) nach Auschwitz/Oswiecim
7:35 Bahnhof Auschwitz/Oswiecim
10:30 KZ Auschwitz-Birkenau
12:45 Wieder ein EN57 :)
13:50 EN57 (Koleje Slaskie) nach Kattowitz/Katowice
16:20 Ankunft Katowice & Bus
17:15 Großes Fazit zur gesamten Reise
21:38 Vorfreude auf den Flug nach Dortmund
24:17 WizzAir 1093: Boarding & Taxiway
28:00 WizzAir 1093: Take Off / Start
30:12 MAYDAY! WIR STÜRZEN AB!!!
31:35 WizzAir 1093: Flug nach Dortmund
32:45 WizzAir 1093: Landeanflug auf Dortmund
33:50 Landung in Dortmund
34:27 Fazit zum Flug
35:32 Arrival & Deboarding
36:47 Verabschiedung
39:12 Heimfahrt über Hagen


Ihr findet mich hier auf Instagram:


Zu Lucas:



Verwendete Musik:
- I Wear Headphones (Silent Partner)
- Nothing to regret (KsTBeats)
- Happiness (Amadeus)
- Rollercoaster (Elektronomia & RUD)
- Feel The Wind (Roa)
- Sunset Paradise (Wonki)

EN57FPS-1444 jako R 76406 | Zielona Góra Główna

0:00 - Intro
0:10 - EN57FPS-1444 jako R 76406 (rel. Zielona Góra Główna - Wrocław Główny) odjeżdża ze stacji początkowej. Pojazdy z tej serii pojawiły się w Zielonej Górze celem uzupełnienia braków taborowych i zminimalizowania odwoływania pociągów między południową stolicą województwa lubuskiego, a Wrocławiem. Obecnie uchwycony pojazd należy do dolnośląskiego oddziału spółki PolRegio (Dolnośląski Zakład we Wrocławiu).

05.08.2022, Zielona Góra

Detour around Wroclaw 1 of 4 Mikowice





In March 2009, detour signs appeared in Wrocław at the road leading from the south west for those wishing to continue in the direction of Warsaw. I followed the signs but they stopped just before Oława. I only started filming this when I realised that the person who had left the signs, clearly did not have a very good sense of direction.

My channel on you tube : is one of the most prolific from Poland. I have produced a number of films, most in English but also in Polish, French, Italian, Spanish and the occasional hint of German and Hebrew. My big interest in life is travel and history but I have also placed films on other subjects

There are a number of films here on the packaging industry. This is because I am the publisher of Central and Eastern European Packaging -- - the international platform for the packaging industry in this region focussing on the latest innovations, trends, design, branding, legislation and environmental issues with in-depth profiles of major industry achievers. Most people may think packaging pretty boring but it possibly effects your life more than you really imagine!

In 1997 I founded Polish Business News .There are a number of business related films here and I intend to do many more on CRM (customer relations management).

My blog can be found via and and contains background information and more details of many of my films. This information is in English.

Uratowany Pałac w Jelczu-Laskowicach #Jelcz #Laskowice Oławskie #Migawka z drona

Uratowany Pałac w Jelczu Laskowicach
#Jelcz
#Laskowice
#Pałac
#Pałace
#dron
#zdrona
Laskowice #Oławskie
Pałac w Laskowicach Oławskich – jeden z zabytków miasta Jelcz-Laskowice. Mieści się przy ulicy Witosa 24.
Neoklasycystyczny pałac pochodzi z 1886 i powstał w miejscu wcześniejszej mniej okazałej budowli. Obiekt nie uległ zniszczeniu podczas wojen światowych. Po ostatniej - był kolejno szkołą z internatem, filią Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, w latach 80. XX w. w pałacu i w barakach na terenie parku stacjonowała jednostka wojskowa OTK (żołnierze pracowali w FS Jelczu - Laskowicach, na torach w okolicy Wrocławia i Oławy oraz w ZNTK w Oławie) a obecnie siedzibą Urzędu Miasta i Gminy. Pałac otoczony jest parkiem o powierzchni 6 hektarów z bogatym kilkusetletnim drzewostanem.
x

Wjazd do Kluczborka od strony Wrocławia

Skład towarowy zbliża sie do stacji Kluczbork od strony Wrocławia

OELS/SCHLESIEN-OLEŚNICA SPOTKANIE PO LATACH

OLEŚNICA POŁĄCZENIE ZDJĘĆ ARCHIWALNYCH Z AKTUALNYMI
CZEŚĆ 1 RYNEK I OKOLICE MONTAŻ I ZDJĘCIA AKTUALNE MOJE

Teledysk Ślubny 2023 | Wedding Highlight Video | Agnieszka & Krzysztof

Przepiękna lokalizacja, czyli Dworzyszcze Wola, nietypowa pora roku, czyli późna jesień oraz cudownie opowiedziana ich własnymi słowami historia, to właśnie dzień Agnieszki i Krzysztofa, sami z resztą posłuchajcie jak o tym mówili ????

| O NAS

Cześć, jesteśmy Weddcrew, miło Was poznać!

Weddcrew to zespół ludzi, których połączyła pasja do tworzenia razem z Wami cudownych, ślubnych historii. Jesteśmy ekipą wesołych, otwartych ludzi, którzy zrobią wszystko, aby Wasz ślub był taki, jakiego go sobie wymarzycie.

Skupiamy się na tym, abyście otrzymali od nas zdjęcia i filmy skrojone na miarę. Uwielbiamy poznawać nowych ludzi i dopasowywać naszą pracę do nich.

| KONTAKT

Strona:
E-mail: kontakt@weddcrew.com
Social media: @weddcrew

Odcinek Kluczbork - Smardy w EN57-1003

Zapraszam do obejrzenia podróży z Kluczborka do Wrocławia (nagranie tylko do Oleśnicy, bo tylko do Oleśnicy trasa jest moim zdaniem ciekawa).
Jest to kolejna próba sfilmowania odcinka Kluczbork - Wołczyn. Niestety jak zawsze jak już mam wsiadać do pociagu do Wrocławia pojawia się słońce, które uniemożliwia filmowanie po stronie torów i zgodnie z kierunkiem jazdy. Do tego zawsze są nieumyte szyby.

Norymberga Niemcy - widok na Jezioro Werdersee

Film przedstawia widok na jezioro, które znajduje się w centrum Norymbergi - Jezioro Werdersee.
Norymberga to jedno z największych miast położonych w Bawarii w Niemczech.
x

Baśniowa Tajlandia. Bawoły, słonie i tratwy. Buffalos, elephants and rafting.

W obozie Maetaman w pobliżu Chiang Mai można odbyć przejażdżkę na bryczkach ciągnionych prze bawoły, wsiąść na słonia i po przekroczeniu rzeki zagłębić się w dżungli, a następnie spłynąć bambusowymi tratwami w dół rzeki.

#66 [100.000 Kilometrów z Marszu]

⚠️ UWAGA ⚠️

Nagranie ma zabarwienie amatorskie. W istocie takie właśnie jest.
Zdawkowy zakres informacji podyktowany jest różnego rodzaju ograniczeniami - głównie czasowymi.
Spontaniczny charakter podróżowania może powodować niezamierzone błędy w relacjonowaniu i opisywaniu otoczenia. Wyrozumiałość jest więc mile widziana.

Wszelkie ewentualne sprostowania i uzupełnienia będą zamieszczane poniżej.

-----

???? KRONIKA FILMOWA projektu podróżniczego 100.000 Kilometrów z Marszu

▪ Kadr: #66
▪ Tytuł: #66 [100.000 Kilometrów z Marszu]
▪ Numeracja Dni: 454-460
▪ Zakres Dni: 27.09.2021 r. - 03.10.2021 r.
▪ Pokonany Dystans Tygodniowy: 183,58 km [Zegarek GPS + Pomiar Manualny]
▪ Pokonany Dystans Całościowy: 11.721,69 km / 100.000 km [Zegarek GPS + Pomiar Manualny]
▪ Okres: Jesień 2021 r.
▪ Miejsce: Województwo Opolskie - Województwo Dolnośląskie
▪ Lokalizacje: Głuszyna - Smogorzów - Jakubowice - Idzikowice - Pągów - Pszeniczna - Bukowie - Wojciechów - Wilków - Namysłów - Łączany - Ziemiełowice - Jastrzębie - Biestrzykowice - Dąbrowa - Świerczów - Miejsce - Bąkowice - Gola - Żaba - Krzemieniec - Minkowskie - Ligota Książęca - Mikowice - Przeczów - Radzieszyn - Posadowice - Karwiniec - Bierutów - Kijowice - Zawidowice - Zbytowa - Grędzina - Brzezinki - Dziuplina - Miłoszyce - Jelcz-Laskowice - Chwałowice
▪ Rodzaj Wędrówki: Marsz
▪ Wydatki: 0,29 zł

-----

???? TRASA

Zegarek GPS:

Dzień 454


Dzień 455

Dzień 456

Dzień 457

Dzień 458

Dzień 459

Dzień 460


-----

✅ POPRZEDNI PROJEKT PODRÓŻNICZY

TRAKT TAJEMNIC

▪ Miejsce: Polska
▪ Okres: 2016-2019 [W tym: 9 miesięcy przymusowego postoju (Złamana Kość + Rehabilitacja)]
▪ Liczba Dni: 1001 [Nieoficjalnie: 1003 dni]
▪ Pokonany Dystans: 30.000 Kilometrów [Wartość Przybliżona]
▪ Rodzaj Wędrówki: Marsz [Wartość Przybliżona: 15.000 km] + Autostop [Wartość Przybliżona: 15.000 km]
▪ Budżet: 142,00 zł [Kwota po odliczeniu pokrycia całkowitych kosztów Abonamentu Internetowego]

-----

???? WSPARCIE

Masz ochotę wesprzeć moje przedsięwzięcie? Dokonaj dobrowolnego przelewu w kwocie, jaką uznasz za stosowną.

Otrzymane środki pieniężne zostaną spożytkowane na następujące cele:

• Pokrycie Zobowiązań Finansowych
• Abonament [Telefon + Internet]
• Ekwipunek [Naprawa / Zakup wydajniejszego Sprzętu Elektronicznego oraz Biwakowego]
• Prowiant

BANK - Santander Bank Polska
Sebastian Majewski
03 1090 1551 0000 0001 3197 2818
Tytuł przelewu: Darowizna

PAYPAL
skrzatsm@gmail.com

Z góry dziękuję za każdy przekazany grosik! =]

-----

???? FACEBOOK



???? INSTAGRAM



✉ KONTAKT

skrzatsm@gmail.com

-----

♪ ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA

Hotham - Distant
Music provided by Vlog No Copyright Music
Creative Commons - Attribution 3.0 Unported
Video Link:

Fragments - AERØHEAD
Creative Commons - Attribution-ShareAlike 3.0 Unported - CC BY-SA 3.0
Free Download / Stream:
Music promoted by Audio Library

Brighter Days by Markvard & Kvarmez

Creative Commons - Attribution 3.0 Unported - CC BY 3.0
Free Download / Stream:
Music promoted by Audio Library

Vendredi - Giant Moon
Music provided by Vlog No Copyright Music
Creative Commons - Attribution 3.0 Unported
Video Link:

Sleepless Nights by Roa
Creative Commons - Attribution 3.0 Unported - CC BY 3.0
Free Download / Stream:
Music promoted by Audio Library

Sweet Talks by Limujii
Creative Commons - Attribution 3.0 Unported - CC BY 3.0
Free Download / Stream:
Music promoted by Audio Library

Tobjan - Back To Summer
Music provided by Vlog No Copyright Music
Creative Commons - Attribution 3.0 Unported
Video Link:

MOV00075.MP4

Wroclaw Bartoszowice, poziom wody, 19 maj 2010

Shares

x

Check Also

x

Menu