This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more

10 Best place to visit in Radzyń Podlaski Poland

x

3D-Trip: Tzw. nowy cmentarz żydowski [Radzyń Podlaski, Poland]. 2019-11-03

3D-Trip: Tzw. nowy cmentarz żydowski [Radzyń Podlaski, Poland]. 2019-11-03


POLUB 3D-TRIP NA FACEBOOKU

ZASUBKRYBUJ NA YOUTUBIE
x

3D-Trip: Zbiorowa mogila powstańców styczniowych [Radzyń Podlaski, Poland]. 2019-11-03

3D-Trip: Zbiorowa mogila powstańców styczniowych [Radzyń Podlaski, Poland]. 2019-11-03


POLUB 3D-TRIP NA FACEBOOKU

ZASUBKRYBUJ NA YOUTUBIE
x

Radzyń Podlaski - Pałac Potockich, Stawy i rzeka Białka - woj.Lubelskie

#MariaKalinowskaPoland#RadzyńPodlaskiPałacPotockich#RadzyńPodlaskiStawy
#RadzyńPodlaski#WojLubelskie#muzykazeroproject

???? Witam na moim kanale: youtube.com/@MariaTravelNaturePOLAND
????Zapraszam do oglądania, link do filmu:
????Subskrybuj kanał:
????Aktywuj ???????? aby otrzymywać powiadomienia o nowych filmach????

▶ Polecam muzykę ze strony:
▶ Muzyka: zero-project - 05 - Appassionata
▶ Music ▶ Albums ▶ Untold stories of a dying moon
2012 January 7 • CC BY 4.0
Piano, ambient, electronic, darkwave
Updated: 2019 April 6 (version 2)


✅Radzyński zespół pałacowo - parkowy reprezentuje francuski typ entre cour et jardin (między dziedzińcem a ogrodem), jakiego najznamienitszym przykładem jest pałac w Wersalu. W takim założeniu budynek główny (corps de logis) leży między dziedzińcem honorowym (cour d'honneur)
a ogrodem, znajdującym się na tyłach pałacu. Całość założenia podporządkowana jest zasadzie osiowości - ma kształt wydłużonego prostokąta, gdzie oś symetrii przebiega przez groblę, most wjazdowy, środek korpusu głównego pałacu, a od strony ogrodowej biegnie aleją parku i stawem.

Nagrania filmowe i zdjęcia użyte w wideo zostały wykonane w dniu 30.07.2019 @MariaTravelNaturePOLAND
x

Radzyń Podlaski-24.11.2020r

Pałac Potockich w Radzyniu, Park pałacowy, Skwer Podróżników, Parafia Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim
x

Radzyń Podlaski - Centrum miasta, Kościół Trójcy Świętej

#MariaKalinowskaPoland#RadzyńPodlaskiCentrumMiasta#RadzyńPodlaski
#KościółTrójcyŚwiętejWRadzyniuPodlaskim#muzykazeroproject

???? Witam na moim kanale: youtube.com/@MariaTravelNaturePOLAND
????Zapraszam do oglądania, link do filmu:
????Subskrybuj kanał:
????Aktywuj ???????? aby otrzymywać powiadomienia o nowych filmach????

▶ Polecam muzykę ze strony:
▶ Muzyka: zero-project - 11 - Silent dreams
▶ Music ▶ Albums ▶ Untold stories of a dying moon
2012 January 7 • CC BY 4.0
Piano, ambient, electronic, darkwave
Updated: 2019 April 6 (version 2)


✅ Radzyń Podlaski – miasto w województwie lubelskim, w powiecie radzyńskim. Według danych GUS z 31 grudnia 2019 r. miasto miało 15 656 mieszkańców. Historycznie położony jest w Małopolsce, w ziemi łukowskiej, od XIX wieku tereny te określa się również mianem Podlasia Południowego. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa bialskopodlaskiego.

✅Kościół Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim – rzymskokatolicki kościół w Radzyniu Podlaskim, który jest świątynią Parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim. Znajduje się na trasie Szlaku Renesansu Lubelskiego. Kościół św. Trójcy znajduje się u zbiegu ulic Ostrowieckiej i Jana Pawła II.
Kościół ufundowała rodzina Mniszchów, dzierżawiąca dobra radzyńskie od połowy XVI do połowy XVII wieku. Budowa radzyńskiego kościoła została zakończona w roku 1641, o czym świadczy data nad głównym wejściem. Konsekracja kościoła odbyła się w roku 1644. Obecny kościół pw. Świętej Trójcy jest kontynuatorem wezwania najstarszego radzyńskiego kościoła i tradycji parafialnej. Jest on też zabytkiem późnorenesansowego budownictwa sakralnego w Polsce. W latach 2010-2013 kościół przeszedł renowację.

_%C5%9Awi%C4%99tej_w_Radzyniu_Podlaskim

Nagrania filmowe i zdjęcia użyte w wideo zostały wykonane w dniu 30.07.2019 @MariaTravelNaturePOLAND

Castles in Poland

Zwiedzanie ciekawych miejsc w Gdańsku

Spacer w deszczowy dzień ulicami Gdańska.

Pałac Cieleśnica - widok z lotu ptaka

ujęcia wykonał:
Mikołaj Gryciuk
dzikiepodlasie@gmail.com
tel: 509 698 809

Pałac Cieleśnica




Pałac Cieleśnica mieści się w malowniczej części Polski na południowym Podlasiu, gdzie odnajdziesz spokój i chwilę wytchnienia od codzienności.
Pałac Cieleśnica otoczony jest parkiem krajobrazowym w stylu angielskim, zbiornikami wodnymi i przepięknym ogrodem, z którego pozyskiwane są produkty do pałacowej kuchni i Manufaktury Cieleśnica.
Pałac Cieleśnica to nie tylko nadzwyczajny hotel, w którym możesz skorzystać z zabiegów SPA– masaż czy też fińska sauna. Organizowane są również wszelkiego rodzaju przyjęcia w eleganckim stylu, które na długi czas pozostaną w pamięci gości. Również konferencja czy spotkanie biznesowe w Pałacu Cieleśnica odbędzie się na najwyższym poziomie.

Manufaktura Cieleśnica




Manufaktura Cieleśnica jest marką, która z natury czerpie pełnymi garściami, a jej produkcja żyje zgodnie z rytmem pór roku. Wytwory Manufaktury oparte są na tradycyjnych recepturach
i nowatorskich połączeniach smaków, w których nie wykorzystuje się sztucznych aromatów
i barwników, dzięki temu tworzony produkt jest najwyższej jakości. Manufaktura Cieleśnica wytwarza: konfitury, mieszanki herbat i ziół, przyprawy i syropy, które powstają w ramach limitowanych serii, jako numerowane partie. Każda buteleczka i słoik posiada ręcznie wypisane etykiety co jest dowodem polskiego rzemiosła i najwyższej jakości oferowanych produktów.
Manufaktura Cieleśnica produkuje również alkohole Cieleśnica 1835 - Polskie Alkohole Smakowe powstające w wyniku wykorzystania naturalnych soków tłoczonych bezpośrednio NF. Naturalne aromaty uzyskane z naparów z ziół z Południowego Podlasia. Alkohole produkowane są na bazie wysokiej jakości polskiego spirytusu.

Niedawno odbyła się emisja akcji Cieleśnica SA, której środki przeznaczone będą na remont i wyposażenie budynku produkcyjnego w którym planowane jest wytwarzanie:
- nsyropów i konfitur (poszerzając dotychczasową ofertę);
- syropów ekologicznych (z certyfikatem BIO, we współpracy z gospodarstwami ekologicznymi);
- win owocowych (a w dłuższej perspektywie myślimy także o gronowych okowit owocowych;
- piw owocowych.

Głównym celem Manufaktury Cieleśnica jest promowanie Południowego Podlasia w Polsce i za granicą dzięki wysokiej jakości i naturalnym produktom.

#Hotel
#pałac
#zabytek
#odnowionyzabytek
#500lat,
#relaks
#odpoczynek
#weekend
#spa
#zabiegispa,
#hotel
#travel
#hotels
#holiday
#architecture
#photography
#restaurant
#pałac
#polska
#poland
#podróże
#palace
#architektura
#trip
#zwiedzanie
#historia
#nature
#zabytek
#podlasie
#weekend
#palac_cielesnica
#cielesnica
#weekend
#odpoczynek
#pomyslnaweekend
#natura

Pałac Ossolińskich w Sterdyni z lotu ptaka

Pałac Ossolińskich w Sterdyni z lotu ptaka


Sterdyń to niewielka miejscowość w województwie mazowieckim i siedziba gminy o tej samej nazwie, leżąca około 100 kilometrów od Warszawy i Białegostoku. Jednym z najważniejszych punktów na turystycznej mapie gminy jest Pałac Ossolińskich w Sterdyni, pięknie usytuowany w sąsiedztwie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego i malowniczego Starorzecza Bugu.

Choć często można spotkać się z informacją, że pałac wzniesiono na przełomie XVII i XVIII wieku, data jego budowy nie jest dokładnie znana. W dokumentach historycznych wzmiankowano przede wszystkim o przebudowach posiadłości oraz o jej zmieniających się właścicielach. Pierwszym z nich był prawdopodobnie Piotr Kiszka herbu Dąbrowa, po którym Sterdyń odziedziczył jego syn Mikołaj. Dobra sterdyńskie należały do Kiszków do 1622 roku, po czym trafiły w ręce Ossolińskich.

W 1673 roku Zbigniew Ossoliński podarował majątek swojemu synowi Jerzemu, który w trakcie swoich piętnastoletnich rządów przebudował rezydencję w stylu barokowym. Kolejne szeroko zakrojone prace zostały zlecone przez Stanisława Ossolińskiego, ostatniego przedstawiciela rodu w Sterdyni. Utrzymana w duchu klasycystycznym przebudowa była dziełem Jakuba Kubickiego, znanego i cenionego wówczas architekta, ucznia słynnego Dominika Merliniego.

W 1809 roku córka Stanisława, Emilia, poślubiła Józefa Wawrzyńca Krasińskiego. Po jego śmierci, ich córka Paulina stała się wyłączną właścicielką tutejszych dóbr, zaś jej mąż, Ludwik Górski, zapisał się złotymi zgłoskami na kartach historii Sterdyni. Ludwik był przeciwnikiem pańszczyzny, wprowadził opłatę za robociznę, a także przeprowadził jedną z pierwszych w kraju meliorację gruntów, dzięki czemu za jego rządów Sterdyń przeżywała okres największego rozkwitu.

Posiadłość pozostała w rękach Krasińskich do 1944 roku. Po wojnie w zabytkowych murach swoją siedzibę miały między innymi gimnazjum i ośrodek zdrowia. Obecnie otoczony parkiem pałac jest własnością prywatną. W odrestaurowanym kompleksie utworzono centrum konferencyjne z bazą noclegową.

Więcej naszych filmów znajdziecie na:


Bądź na bieżąco i polub nas:

Jesteśmy również na Instagramie @polskazdrona.pl

Zespół Pałacowo Parkowy w Pławniowicach 360

Zespół Pałacowo Parkowy w Pławniowicach to jedna z najciekawszych atrakcji woj. Śląskiego. Główną część kompleksu stanowi pałac wzniesiony w latach 1882-85 przez rodzinę Ballestremów, otoczony niewielkim, zabytkowym parkiem. Czytaj więcej:


Największy przewodnik turystyczny województwa śląskiego:

Polub nas i bądź na bieżąco:
Facebook:
Grupa na FB:
Instagram:

Pinterest:


ENG: Silesia Region, Poland - biggest tourist guide
on social media!

Follow us: Facebook:
Instagram:

Youtube:

Pinterest:
x

Krupe - Zamek szlachecki i najwyższa piramida w Polsce - Los polskich zabytków

Zamek Krupe jest malowniczo położony nad brzegiem jeziora. Kiedyś był pięknym i potężnym kompleksem, prawdziwym szlacheckim gniazdem. Nie omijały go jednak problemy. Niszczyli go Szwedzi i Niemcy, a kolejni właściciele nie mogli przywrócić mu świetności. Dziś jest w stanie trwałej ruiny, która stanowi atrakcję dla okolicznych mieszkańców i turystów.

Z zamkiem związana jest historia Pawła Orzechowskiego, który był jego właścicielem. Był arianinem, a przez to nie mógł być pochowany na cmentarzu ze swoimi poddanymi. Zbudował więc górujący nad okolicą monument, piramidę w której spoczął po śmierci. Położona na wzgórzu, wysoka na ponad 26 metrów piramida widoczna była z daleka i świadczyła o bogactwie swojego fundatora. Do dnia dzisiejszego jest to najwyższa piramida w Polsce.

Zarówno Zamek w Krupem, jak i piramida miały zostać poddane rewitalizacji. Zabytki planowano odrestaurować, oczyścić z graffiti i śmieci oraz stworzyć wizytówkę dla całego regionu. Uzyskano dofinansowanie na ten cel w wysokości ponad 8 milionów złotych, lecz zabrakło funduszy na wkład własny. Zarówno zamek, jak i Wieża Ariańska, mimo starań Samorządu powoli będą niszczały, aż odejdą w zapomnienie.

A czy wy znacie jakieś znikające zabytki? Dajcie nam znać w komentarzach.

[UWAGA]
Zwiedzając Zamek w Krupem należy zachować szczególną ostrożność podczas wchodzenia na mury, gdyż nie są one zabezpieczone, co grozi niebezpiecznym upadkiem.

Patrykozy

Patrykozy
HD Video - Marek & Ewa Wojciechowscy

PATRYKOZY – WRESZCIE SKUTECZNY RATUNEK DLA PIĘKNEGO ZABYTKU -
Music: MANCY from the site:

Spacer z przewodnikiem po wnętrzu PAŁACU BRANICKICH

Specjalne podziękowania dla pani dr n. med. Magdaleny Muskały, kierownika Samodzielnej Pracowni i Muzeum Historii Medycyny i Farmacji
Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, która oprowadziła nas po całym Pałacu Branickich i opowiedziała jego historię. Zapraszamy do oglądania!

Muzyka użyta w filmie:
Achaidh Cheide by Kevin MacLeod
Link:
License:

Pałac w Sieniawie // Palace in Sieniawa

Branicki Palace / Białystok, Podlasie

Branicki Palace (Polish: Pałac Branickich) is a historical edifice in Białystok, Poland. It was developed on the site of an earlier building in the first half of the 18th century by Jan Klemens Branicki, a wealthy Polish–Lithuanian Commonwealth hetman, into a residence suitable for a man whose ambition was to become king of Poland.[1] The palace complex with gardens, pavilions, sculptures, outbuildings and other structures and the city with churches, city hall and monastery, all built almost at the same time according to French models was the reason why the city was known in the 18th century as Versailles de la Pologne (Versailles of Poland) and subsequently Versailles de la Podlachie (Versailles of Podlasie).

The Palace was built for Count Jan Klemens Branicki, Great Crown Hetman and patron of art and science, raised in the French milieu of the Polish aristocracy, who transformed a previous house into the suitably magnificent residence of a great Polish noble, a rival to Wilanów Palace, making a start in 1726. He also laid out the central part of the town of Bialystok, not a large place in the 18th century, with its triangular market.
x

Pałac Potockich otwarty na krakowian

Pałac Potockich na Rynku Głównym – zaistniał na kulturalnej mapie Krakowa dokładnie rok temu. Miejsce jest dostępne dla wszystkich, każdy znajdzie coś ciekawego wśród różnorodnych wydarzeń. Tu się odbywają premiery wydawnicze, dyskusje tematyczne, kreatywne warsztaty, pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. Współgospodarzami pałacu Potockich są KBF i Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki.

Więcej informacji:
Magiczny Kraków:

Pałac Herbsta w Łodzi widziany z drona - Latający Kamerzysta przedstawia odcinek 3!

Mój Facebook:
Mój Instagram:

Pałac to prezent ślubny dla Państwa Matyldy i Edwarda Herbstów. Para młoda otrzymała go od taty Pani Matyldy, czyli Pana Karola Scheiblera i zamieszkała w nim tuż po swoim ślubie w 1875 roku. Musieli być bardzo szczęśliwi, mieli aż trójkę dzieci. Niestety syn Leon, który odziedziczył po rodzicach pałac, zmarł bezpotomnie. To wszystko spowodowało, że po II wojnie światowej willa pełniła wiele różnych funkcji - prowadzono w niej szkolenia dla pracowników pomocy społecznej, była domem dziennym dla osób z chorobami na tle nerwowym, była siedzibą zakładu biologii PAN, była nawet siedzibą spółdzielni inwalidów czy pracownią konserwacji zabytków! No ale w 1976 roku pałac przejęło Muzeum Sztuki, no i tak jest do dzisiaj - w muzeum można zobaczyć ponad 2000 różnych obrazów! Z całej Europy! Ach, i w 1990 roku pałac otrzymał bardzo ważną nagrodę, mianowicie został odznaczony - jako pierwszy w Polsce - medalem Europa Nostra.

Do zobaczenia za tydzień!

Wojtek, Latający Kamerzysta

Łódź, Polska 2014

Opuszczony Pałac Potockich w Krzeszowicach [4K Polska dronem] DJI Mavic Air 2

Opuszczony Pałac Potockich w Krzeszowicach z lotu ptaka.

Muzyka:
Dan Lebowitz

Путешествие по Польше. Мошненский замок. Надия Базив

Путешествие по Польше. Мошненский замок. Надия Базив.

Польша - край замков. Каждый из них уникален по своему. И у каждого замка - своя история. И своя судьба. А мы из Вроцлава приехали в Мошненский замок. И оказались в Средневековье. Здесь режиссер и оператор «Континента» познакомились с Белой дамой. Когда она была влюблена в одного панича. Но он в ее сторону даже не смотрел. В отчаянии она покончила жизнь самоубийством. И с тех пор, говорят, пристает по ночам к мужчинам, которые здесь ночуют.

А потом мы вернулись в настоящее. И стали дипломированными каякерами. И вы можете стать. Если поедете на отдых в Опольское воеводство.

Мошненский замок выглядит немного сюрреалистично, немного - забавно, напоминает театральные декорации. Замок Мошне с 99 изящными башенками напоминает королевские дворцы из мультфильмов Диснея. Неудивительно, что его называют Польский Диснейленд или ... фантазия пьяного декоратора. Это сказочное здание, однако, является одной из самых известных достопримечательностей Опольского воеводства. Молодые рыцари и незрелые принцессы смотрят на него с явным восхищением, хотя их родители считают, что уровень архитектурного великолепия граничит с китчем довольно неопределенно. Центральный фасад в стиле барокко, неоготическое восточное крыло, западный отрог неоренессанса ... Эклектичная расточительность, которая превратила Мосненский замок в один из самых ярких представителей архитектурного разнообразия в Польше.

Замок появился в Опольском крае в середине семнадцатого века, с легкой руки силезских бизнесменов Тиле-Винклера. Мы можем поблагодарить их за столь эффектный силуэт семейного гнезда. Уже в эти древние времена замок был окружен множеством тайн и легенд. Говорят, что первый владелец замка Хьюберт Тиле-Винклер приказал архитектору построить ровно 99 башен и не более. Это число должно было означать количество государств династии.

Конечно, как и в любом более или менее древнем замке, у Мошненского есть свой личный дух - дух гувернантки, которая когда-то была влюблена в один из графов Тиля-Винклера. Несчастная женщина, не понимая своего любовника, покончила с собой и теперь бродит по коридорам в ослепительно белом платье. Что ж, Белые Дамы в польских замках не редкость.

Каким был бы замок без злых духов и темных историй? В Мошненском замке достаточно необычных историй из сказок.

#ПоПольше #ТелепрограмаКонтинент #НадияБазив

Подписывайтесь на мой канал -


Больше путешествий смотрите на сайте -

Jesień'2021 w Małej Wsi (4K/UHD)

Jesień'2021 w Małej Wsi (4K/UHD)
Video - Marek & Ewa Wojciechowscy

Music: MANCY from the site:

Zapraszamy na krótki spacer wokół Pałacu w Małej Wsi - jesień już tu częściowo zawitała, ale jeszcze przez kilka tygodni można będzie oglądać kolorowe przemiany, do czego zachęcamy gdy pogoda będzie podobnie słoneczna.
Zachęcamy do lektury naszych blogowych wpisów o zespole pałacowo-parkowym w Małej Wsi:
1 -
2 -
3 -

Shares

x

Check Also

x

Menu