This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more

10 Best place to visit in Brzeziny Poland

x

Seasons in Poland: Temperature and Climate by Month

A variety of nature and weather in different seasons of the year in Poland: Spring, Summer, Autumn and Winter.
Climate data for Warszawa.

Climate data contains approximate climate information for recent years and averages for previous decades as of the date of the video.
Learn more at
Laid Back Guitars by Kevin MacLeod is licensed under a Creative Commons Attribution license (
Source:
Artist:
x

Strykow, Brzeziny & Jezow

In my quest to bring you unpronounceable places on video, also known as my Polish road trip series, I film a recent trip through these three small towns in the middle of Poland.

A bonus feature of this video is that is features a secret cut through to the Warsaw road from the end of the Nowy Tomysl to Strykow motorway - only possible for vehicles up to 10 tonnes!

is the URL link to the Foreigners Living in Poland discussion group I moderate. This is for chrissyr29 and her comments in the discussion area, but everyone is welcome!
x

Brzeziny –Zawrat ∆ hiking trails ∆ 3d-trail.com/poland/

more information on

#3Dletsgooutdoors #3Dnature #3Dtrail
trasa prejazdu (km) 10,5 / czas trwania podróży/przejazdu (godz.) 3:50 / wznoszenie (m) 1164/ zniżanie (m) 24

Poland, more videos at or
x

Tatry: Brzeziny - Murowaniec - Wolarczyska - Rówień Waksmundzka - Psia Trawka - Brzeziny

Wg mojej oceny, szlak nie należy do widokowo urokliwych. Pomijając punkt Murowańca, skąd rozpościerają się widoki m.in. na Kasprowy Wierch, pozostała część szlaku prowadzi przez lasy. Oczywiście gdzieś tam kilka punktów widokowych się znalazło, ale porównując je z pozostałymi tatrzańskimi szlakami, jest ich stosunkowo mało. Plusy? Szlak idealny na warunki zimowe, trasa mało oblegana przez turystów, tak więc można jeszcze w Tatrach znaleźć miejsca gdzie można poczuć w odosobnieniu bliskość natury :-)

Długość trasy: 18 km
Czas przejścia: ok 6h 30 min.
x

3D-Trip: Schron bojowy ppanc. Nr 47 [Piekary Śląskie, Poland]. 2023-01-07

3D-Trip: Schron bojowy ppanc. Nr 47 [Piekary Śląskie, Poland]. 2023-01-07
Obszar Warowny Śląsk


POLUB 3D-TRIP NA FACEBOOKU

ZASUBKRYBUJ NA YOUTUBIE

@OloFilm

Kościelec 2155 M - Tatry

Z parkingu Brzeziny - Doliną Suchej Wody przez Murowaniec i Karb na Kościelec 2155 M w czasie 3 godzin i 15 minut w lipcowy poranek.
Na szczycie o godz. 07:15 .
Moja trasa:



A climb in High Tatra in Poland on a peak called:
Kościelec 2155 M

3D-Trip: Dąb Wolności [Nowy Sącz, Poland]. 2020-07-10

3D-Trip: Dąb Wolności [Nowy Sącz, Poland]. 2020-07-10


POLUB 3D-TRIP NA FACEBOOKU

ZASUBKRYBUJ NA YOUTUBIE

The famous Golden Polish Autumn - Łazienki Królewskie /Royal Baths Park/ - Warsaw - Poland

Łazienki Królewskie, called the happiest place in Warsaw, is the summer residence of King Stanisław August Poniatowski.
Beautiful in autumn ....

Słynna Złota Polska Jesień - Łazienki Królewskie - Warszawa - Polska

Łazienki Królewskie, nazywane najszczęśliwszym miejscem w Warszawie, to letnia rezydencja króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Przepiękne jesienią ....

Więcej na mojej stronie:

Puro Hotel in Łódź, Poland: review (October 2022)

00:00 - 00:27 Intro
00:28 - 01:13 General funkiness and face your fears
01:14 - 01:48 Location
01:49 - 03:44 The room
03:45 - 04:22 Clean, but prepare to be outnumbered
04:23 - 05:10 How much?
05:11 - 05:25 Pet policy
05:26 - All the bits at the end

Rezerwat Przyrody-Olbina.mpg

Powierzchnia 16,99ha.Rezerwat Olbina został utworzony w celu zachowania stanowiska jidły.tworzy zwarty kompleks starodrzewia świerkowo-jodłowo-sosnowego.Różni się bardzo wyraźnie od otaczajągo go drzewostanu swoją wynisłością,różnorodnościśą występujących gatunków roślin.Usytuowany w powiecie kaliskim,gm.Brzeziny.
x

Wawrzyszew z lotu ptaka | Warszawa (Jesień 2022) | LECE W MIASTO™ [4k]

Wawrzyszew z lotu ptaka | Warszawa

Wawrzyszew – dawna wieś, współcześnie osiedle oraz obszar Miejskiego Systemu Informacji położony na Bielanach, ograniczony ulicami Nocznickiego, Kasprowicza, Oczapowskiego, al. Reymonta oraz Wólczyńską, z uwzględnieniem Cmentarza Wawrzyszewskiego.

Początki Wawrzyszewa sięgają XIV wieku, osada została założona na prawie niemieckim, a od 1408 roku podlegała wójtowi Starej Warszawy z nadania księcia Janusza I Starszego. Dnia 20 sierpnia 1542 roku we wsi erygowano parafię św. Marii Magdaleny, a kościół ukończono w 1548 roku z fundacji nadwornego lekarza królewskiego, Baltazara Smosarskiego. W 1777 roku osada należała do benedyktynek, w 1794 roku została całkowicie spustoszona podczas insurekcji kościuszkowskiej (wieś została zdobyta 26 sierpnia).

Okolicę przecinał wówczas znaczący potok, wokół którego znajdowały się liczne tereny podmokłe, sytuacja zaczęła się zmieniać w 1819 roku, kiedy okoliczne tereny przejął Instytut Agronomiczny i przeprowadził szeroko zakrojone prace melioracyjne, prowadząc hodowlę owiec oraz zakładając stawy. W odradzającej się osadzie istniał także dwór otoczony kanałami i stawem, we wsi w 1827 roku w 11 domach mieszkało 138 osób. W 1830 roku założony został Cmentarz Wawrzyszewski. Po zamknięciu Instytutu okoliczne obszary zostały wydzierżawione, pod koniec XIX wieku stanowiły one własność carskiego generała A. Patkulowa, wówczas powstał też Fort II Wawrzyszew oraz pola wojenne. W 1909 roku, w wyniku parcelacji dóbr Wawrzyszew, część terenów weszła w ręce rodziny Chomiczów, z których inicjatywy powstała tu filia gospodarstwa ogrodniczo-nasiennego „Braci Chomicz”, dając zaczątek późniejszej Chomiczówce.

W 1919 roku w osadzie znajdowało się 40 domostw, zlokalizowana ona była wzdłuż drogi do Mościsk (dziś ul. Wólczyńska), w rejonie współczesnych ulic Wolumen i Kwitnącej (istniejących wówczas jako drogi). Wieś rozwinęła się w okresie międzywojennym, a w skład miejscowej parafii weszły tereny rozbudowywanych Bielan (Zdobycz Robotnicza). W 1934 roku w osadzie znajdowały się 92 domostwa, ponadto wykształcił się podział na „Stary Wawrzyszew” (w rejonie współczesnej ul. Wólczyńskiej i ul. Wolumen) oraz „Nowy Wawrzyszew” (w rejonie współczesnej ul. Kwitnącej i ul. Księżycowej. Ponadto na północ od wsi wykształciła się osada Brzeziny.

W 1939 w pobliżu powstało Lotnisko Młociny, podczas kampanii wrześniowej w okolicy toczyły się zacięte walki, do dużych bitew doszło między innymi 11 września i 21 września 1939 roku. Podczas okupacji lotnisko Młociny obsadzone było przez Niemców, stało się ono celem kilku ataków polskiego podziemia jeszcze przed wybuchem powstania warszawskiego (3 maja 1944 roku udało się zniszczyć kilka niemieckich samolotów), jak i 2 sierpnia 1944 roku – ten atak zakończył się niepowodzeniem, a w wyniku niemieckiego odwetu 3 sierpnia wieś została wysiedlona i spalona, zginęło około 30 mieszkańców. Zniszczenia najbardziej dotknęły Stary Wawrzyszew, Niemcy dużo łagodniej obeszli się z Nowym Wawrzyszewem oraz Brzezinami.

W 1951 roku Wawrzyszew został w całości włączony w granice Warszawy, jednak w okolicy nadal nic się nie zmieniło – dawną osadę podzielono na „Wawrzyszew” (rejon ul. Wólczyńskiej), „Brzeziny” (rejon ul. Wolumen i Wajdeloty) oraz „Chomiczówka” (rejon ul. Kwitnącej i Księżycowej), dominowała niska zabudowa typu wiejskiego. Dotarły tutaj także wkrótce autobusy linii 110, 121 (początkowo Y) i 142. Sytuacja urbanistyczna uległa zmianie dopiero w latach 70. XX wieku, kiedy to wyburzono zdecydowaną większość okolicznej zabudowy w związku z budową nowych osiedli mieszkaniowych – „Wawrzyszew” (1973-1978, według projektu Ryszarda Tomickiego) oraz „Chomiczówka” (ok. 1975, według projektu Haliny Drzewiczewskiej), w które wkomponowano częściowo dawne elementy: Stawy Brustmana, Cmentarz Wawrzyszewski czy Kościół św. Marii Magdaleny. W 1994 roku Wawrzyszew wszedł w skład Bielan, natomiast w 2008 roku otwarto stację metra Wawrzyszew.

▸ Socialmedia:
YouTube:
Facebook:
Website:

▸ Music:
Epidemic sound:

▸ Współpraca, licencje na materiały oraz zapytania biznesowe:
✉️ lecewmiasto@gmail.com

00:00 Intro
00:20 Wawrzyszew - Warszawa

Copyright © Lecewmiasto | All rights reserved

#Warszawa #jesien #Wawrzyszew

Stryków - POLAND 2019 Road Trip DASHCAM WWW.TOFIL.NET

???? £1.00 Donation Click here ???? ???? WWW.TOFIL.NET ???? REC DATE A.D. 2019 #tofil
???? MOVIES MAP ????
???? Twitter: ????
#Stryków

Świdnik Brzeziny I - Burza,intensywne opady gradu i deszczu - Kolektor burzowy przegrał z nawałnicą

▶ Witam na moim kanale youtube.com/@MariaKalinowska
▶ Zapraszam do aktywnego oglądania i komentowania moich filmów.
▶ Link do filmu:
▶ Zachęcam do pozostawienia subskrypcji mojego kanału:
????
oraz aktywowania ????????w celu otrzymywania powiadomień
o nowych filmach ????

#MariaKalinowska#Polska#ŚwidnikBrzeziny#Burza#ŚwidnikGrad#Deszcz

Nasz Trzebiatów / Aerial view of Trzebiatów

Trzebiatów z lotu Ptaka

Zielony Świdnik, Osiedle Brzeziny I - Świerk i Modrzew

Świerk (Picea A. Dietr.) – rodzaj wiecznie zielonych drzew z rodziny sosnowatych (Pinaceae). Obejmuje 35gatunków. Występują one na obszarach chłodnych i umiarkowanych półkuli północnej. Trzy gatunki w Ameryce Północnej i dwa w Eurazji należą do głównych składników borealnych lasów iglastych (w tajdze azjatyckiej, zwłaszcza we wschodniej Syberii odgrywają mniejszą rolę). Dalej na południe rosną na obszarach górskich oraz wzdłuż atlantyckich wybrzeży Ameryki Północnej i pacyficznych Azji. Najdalej na południe zasięg rodzaju sięga Meksyku i Tajwanu. Największe zróżnicowanie gatunkowe panuje w górach zachodnich Chin oraz w Japonii[8]. W Polsce występuje naturalnie tylko świerk pospolity (Picea abies)[9]. Liczne gatunki uprawiane są jako użytkowe, w tym ozdobne, także w postaci różnorodnych odmian. Świerki często wykorzystywane są jako choinki – drzewa strojone z okazji świąt.


Modrzew (Larix Mill.) – rodzaj drzew z rodziny sosnowatych. Obejmuje 10[5][6][7], w niektórych ujęciach kilkanaście gatunków. Występują one na obszarach umiarkowanych i chłodnych półkuli północnej. W strefie umiarkowanej zasiedlają obszary górskie, w strefie chłodnej rosną w lasach borealnych i lasotundrze, będąc najdalej na północ sięgającymi drzewami. W Polsce występuje modrzew europejski typowy L. decidua subsp. decidua rosnący w Tatrach, gdzie sięga do górnej granicy lasu, oraz modrzew europejski polski L. decidua subsp. polonica rosnący środkowej i południowo-wschodniej części kraju. Poza gatunkami rodzimymi do polskich lasów introdukowane zostały: modrzew japoński L. kaempferi i modrzew eurojapoński L. × marschlinsii. Na rozległych obszarach modrzewie są podstawowymi drzewami leśnymi.


Filmik wykonała @MariaTravelNaturePOLAND

▶ Witam na moim kanale @MariaTravelNaturePOLAND
▶ Zapraszam do oglądania - Link do filmu:
▶ Subskrybuj mój kanał ???? jak się podobało
▶ Aktywuj ???????? aby otrzymywać powiadomienia o nowych filmach ????

▶ Polecam muzykę ze strony:

▶ Polecam muzykę ze strony YouTube Audio Library:

- Sunshine - Telecasted

#MariaKalinowskaPoland#Świdnik#ZielonyŚwidnik#OsiedleBrzezinyI#Świerk#Modrzew#Drzewo#Sunshine#Telecasted#MuzykaYouTubeAudioLibrary
x

Atrakcje ziemi Łódźkiej

Atrakcje Ziemi Łódzkiej, czyli wybrane miejsca z regionu który powinno się odwiedzić plus trochę miasta Łodzi. Szybki przegląd bo ciekawych miejscach z województwa Łódzkiego.

KRZYŻNE (2112m n.p.m.) przez Dolinę Roztoki i Schronisko 5 Stawów i zejście do Doliny Pańszczycy

#tatry #tatramountains #4k #gopro #gopro11 #trekking #poland #mountains #orlaperć #krzyżne
Przełęcz Krzyżne znajduje się w Tatrach i jest zakończeniem Orlej Perci. Położona jest nad Doliną Pięciu Stawów i dojść tam można z różnych stron. W tym filmie pokaże wam szlak od schroniska w Dolinie Pięciu Stawów przez przełęcz w kierunku Doliny Pańszczycy.

WEJŚCIE
Pamiętajmy,że Przełęcz Krzyżne znajduję się na wysokości 2112m n.p.m. czyli jest to już rejon Tatr Wysokich...Szlak na górę nie jest trudny technicznie,ale jest nieco wyczerpujący...zwłaszcza odcinek żółtego szlaku pomiędzy Doliną 5 Stawów a samą Przełęczą. Całkowity dystans jaki pokonaliśmy to niecałe 22km i zajęło nam to ponad 10 godzin (z przerwami i odpoczynkiem na Przełęczy)

Na samym początku wycieczki musisz dojść do Doliny Pięciu Stawów Polskich przez Dolinę Roztoki.
Dojście do schroniska w Dolinie 5 Stawów zajmuje około 3 godziny. Trasa prowadzi najpierw asfaltem do Wodogrzmotów Mickiewicza kolorem czerwonym. Później odbija w prawo na szlak zielony do Doliny Roztoki i pnie się w górę obok Wodospadu Siklawa.

Po odpoczynku w Schronisku nad 5 Stawami początkowo kierujemy się wg.oznaczeń w kierunku Zawratu gdzie po paru minutach na rozwidleniu szlaków kierujemy się na prawo w kierunku Krzyżne i od tego momentu idziemy już szlakiem żółtym. Widoki na Tatry zrobiły się coraz piękniejsze. Przez pierwsze 1,5 km, czyli ponad połowę drogi szliśmy po blokach skalnych delikatnie w górę, a później w dół. Prawie cały czas po płaskim.

Po jakimś czasie napotkaliśmy pierwsze trudności. Po prostu było więcej skał, ale ich pokonanie nie stanowiło większego problemu. Po drodze minęło nas kilka osób. Szlak na przełęcz nie jest trudny. Jest pozbawiony sztucznych ułatwień, czyli łańcuchów. Nie ma tam także ostrych przepaści, więc osoby z lękiem wysokości nie będą czuć dyskomfortu.

ZEJŚCIE
Schodzimy i kierujemy się dalej szlakiem żółtym. Wg.oznaczeń na Przełęczy kierujemy się na HALA GĄSIENICOWA lecz po jakimś czasu będziemy odbijać w innym kierunku. Teraz do Doliny Pańszczycy po drugiej stronie góry. Odcinek mierzył 2,9 km, więc szybko mogliśmy go pokonać. Trasa wiodła cały czas ostro w dół. Niektóre osoby dopiero wychodziły do góry. Widoki były bardzo okazałe.
Na rozejściu przy Czerwonym Stawie mieliśmy opcje do wyboru dalszej drogi.

Szlak żółty prowadził przez Halę Gąsienicową i Murowaniec w stronę Kuźnic,
Szlak czarny prowadził w kierunku Rówieni Waksmundzkiej.

My wybraliśmy drugą opcję, ponieważ chcieliśmy zrobić szlak pętlę. Z doliny szliśmy dalej na kolorem czarnym. Po 0,8 km doszliśmy do kolejnego rozejścia. Tam zakończył się szlak czarny, a my skręciliśmy na zielony w prawo. Szliśmy na Rówień Waksmundzką. Szczyty Orlej Perci zostawały za nami, Krzyżne również.
Maszerowaliśmy dolinką między drzewami. Po 2,5 km doszliśmy na Równień Waksmundzką i do kolejnego rozejścia z którego to rozejścia udaliśmy się zielonym szlakiem w kierunku Gęsiej Szyji i Rusinowej Plany by stamtąd dojść do parkingu na Palenicy Białczanskiej gdzie zostawiliśmy auto i tym samym zataczając okręg...

Dzięki za obejrzenie jak i przecztytanie...;)
Patryk,Bartek i Mariusz
Pozdrawiamy!

Zapraszam do obejrzenia też innych naszych filmów:



















Postaw mi kawę:
Zostań Moim patronem na PATRONITE (marioo)

zdjęcia/montaż: Mariusz Wołosiak


muzyka:

Spis treści w filmie:
0:00 - 1:49 Wstęp/Intro
1:49 - 2:50 od Palenicy Białczańskiej do Wodorzmotów Mickiewicza
2:50 - 12:59 Dolina Roztoki
12:59 - 16:40 Czarnym szlakiem (zakosami) do Schroniska nad 5 Stawami
16:40 - 18:48 Ruszamy z piątki niebieskim szlakiem w kierunku Zawratu
18:48 - 20:50 Wzdłuż 5 stawów...
20:50 - 27:15 Żółty szlak i kierunek KRZYŻNE
27:15 - 33:48 Trudności na szlaku
33:48 - 37:10 Widokowo i pięknie...
37:10 - 40:25 PRZEŁĘCZ KRZYŻNE
40:25 - 44:39 Zejście żółtym szlakiem do Doliny Pańszczycy
44:39 - 45:46 Rozejście szlaków
45:46 - 46:36 przez Gesią Szyję i Rusinową do parkingu
46:36 - 50:33 Zdjęcia oraz zakończenie

Rusinowa Polana - Gęsia Szyja - Kasprowy Wierch - Tatry - 09.05.2021

⬇️ PRZYDATNE INFORMACJE PONIŻEJ (linki, mapy, sprzęt, muzyka)⬇️
Aktualny kod zniżkowy na - 15% na wszystkie produkty w sklepie
???? NAPOLE15 ????
- ✅ Jeśli Ci się podoba to co robimy, możesz nas wesprzeć nas przez portal PATRONITE:)
Każdą przekazaną kwotę, wykorzystamy na rozwój kanału!
????

☕Jeśli wolisz jednorazowe wsparcie, bez rejestracji, (wystarczy blik lub zwykły przelew), to możesz postawić nam wirtualną kawę klikając tutaj ➡️ buycoffee.to/napole

- Niby zima już odpuściła, jednak ra(cz)ki były przydatne. Początek wycieczki wiosenny, jednak kończymy w zimowych warunkach.
Zapraszamy na kolejny film z Tatr, zaczynamy na parkingu na Wierch Porońcu, następnie udajemy się na śniadanie na Rusinową Polanę. Po porannej kawie udajemy się na Gęsią Szyję i dalej na Rówień Waksmundzką i do Murowańca. Tam po obiedzie, zdecydowaliśmy się iść jeszcze na Kasprowy Wierch i zjechać kolejką do Kuźnic.
Serdecznie zapraszamy na piękną wycieczkę!

⬇️ PRZYDATNE INFORMACJE PONIŻEJ ⬇️

???? Wycieczka zajęła nam około 7 godzin.
????‍♀️ Przeszliśmy około 15,5 km. ????‍♂️
???? Parking:

????️ Mapa trasy:

✅ Zasubskrybuj:
To jest ważna informacja dla nas, że film się podobał i daje nam motywację do tworzenia nowych treści :)

✅ ????????????????????????????????????
✅ ????????

✅ Zapisz się do naszej grupy! Chwal się zdjęciami, wymieniaj opiniami!


????Zobacz mapę z naszymi filmami!????️

????????Kup naszą koszulkę!
Szczegóły na stronie ➡️

------------------------------------------------------------------------------------------------------
0:00 - Parking - Rusinowa Polana
3:30 - Rusinowa Polana - Gęsia Szyja
7:23 - Gęsia Szyja - Murowaniec
12:35 - Murowaniec - Kasprowy Wierch
15:48 - Zjazd kolejką linową
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sprzęt, który używamy:
Program do montażu: DaVinci Resolve Studio -
???? Sony A6600:
???? Mikrofon:
???? Obiektyw Sigma 30mm 1.4:
???? Obiektyw Sony 10-18
???? Gimbal DJI Ronin SC-2
????️ Kamera GoPro Hero 8:
????️ Kamera GoPro MAX 360°:
????️ Karta pamięci: Samsung EVO PLUS:
???? Gimbal Feiyu-Tech G6:
???? Mikrofon VO: Trust Emita Plus:
???? Dron DJI AIR2:
???? Buty męskie: Salomon X Chase Mid Gtx Gore Tex:
???? Buty męskie: Merrell Moab Speed GTX:
???? Buty damskie: Garmont Dragontail Lt Lady Gtx:

Klikając w te linki, wspierasz mój kanał.

Aplikacja tworząca animację trasy:

=============================

Muzyka:
Wouldn't Miss It For The World (Alt. Version) by CHPTRS
Lotus by Longlake
Last Chance (Alt. Version) by CHPTRS
Magnolias by Steven Gutheinz
Sound from

#gesiaszyja #rusinowapolana #tatry #kasprowywierch #murowaniec

Łódź Brzeziny Iłki

Link do mapy z trasą przejazdu

I pod koniec filmu wjazd tryumfalny na Zlot...

[2013.06.02] MTB Maraton - Brzeziny 36 km cz.1

Shares

x

Check Also

x

Menu